نتایج زنده مسابقات فوتبال | Barça1 | پوستر گروهی و انفرادی بازیكنان بارسا | Barça1 | جدیدترین رده بندی یوفا از تیمهای حاضر در رقابتهای اروپایی | Barça1 | جدول جدیدترین نقل و انتقالات فوتبال اروپا | Barça1 | تازه ترین جدول رده بندی لالیگا ، همراه با جزئیات بازیهای خانگی و بیرون از خانه | Barça1 | برنامه کامل این فصل بازیهای بارسلونا
FC Barcelona- Honors


بارسلونا

Club World Cup

2 time

بارسلونا

Champions League

4 times

بارسلونا

European Cup Winners Cup

4 times

بارسلونا

Fair Cup

3 times

بارسلونا

European Super Cup

4 times

بارسلونا

La Lliga

22 times

بارسلونا

Copa del Rey

26 times

بارسلونا

Supercopa de España

10 times

بارسلونا

Spanish League Cup

2 times

بارسلونا

Latin Cup

2 times

بارسلونا

Campeonat de Catalunya

22 times

بارسلونا

Copa Catalunya

6 times


FC Barcelona-outfits

پیراهنهای بارسا

FC Barcelona-Players 

.: Fútbol Club Barcelona :.  

 

 آبی و شرابیها (معادل كاتالان: بلاوگراناها، معادل اسپانیایی: آسولگراناها) یكی از سه تیمی هستند كه تمامی جامهای معتبر بین المللی را در كارنامه افتخارات خود دارند. بارسا سمبل واحد مردم و فرهنگ ایالت خود مختار کاتالونیا محسوب می شود كه در زمان جنگهای داخلی اسپانیا پایگاه جمهوری خواهان علیه دیكتاتوری ژنرال فرانكو در مادرید بود. پیراهن آن حکم پرچم کاتالونیا را دارد و به خاطر تقدسش بیش از یك سده (تا سال 2006) تبلیغی روی آن درج نمی گردید. اف س بارسلونا به طور رسمی در سال 1899 توسط "خوان گمپر" تاسیس شد...

 

  تاریخچه      كاتالونیا      ورزشگاه      رییس باشگاه      سرمربی     ركوردهای باشگاه 

 

فعالیت بارسا1 پس از چند سال در پایان فصل 2012/13 و مطابق با روز 12 خرداد 92 تا اطلاع ثانوی به حال تعلیق در می آید. لازم به ذکر است که فعالیت این وبگاه تاکنون نیز برای خاطر مخاطبانی بوده که با انتقادها، پیشنهادها و لطفشان مایه دلگرمی بوده اند. برای اطلاع از آغاز به کار مجدد احتمالی بارسا1 می توانید از طریق ستون سمت راست به عضویت خبرنامه در آیید تا در صورت انتشار مطالب جدید از این طریق در جریان قرار بگیرید. در صورتی که پیشنهاد اسپانسری مداوم قابل توجهی وجود داشته باشد از طریق لینک "تماس با مدیر" قابل مذاکره خواهد بود. زنده باد بارسا، زنده باد فوتبال - مدیر بارسا1: سعید رمضان پور
سفارش ترجمه یا تایپ دارید؟ می توانید سفارشتان را برای قیمت گذاری سریع و رایگان از اینجا ثبت کنید!«« ثبت سفارش تایپ و ترجمه


 

josep Guardiola i Sala
جوسپ گواردیولا
جوسپ گواردیولا 


 
متولد : 18 ژانویه 1971
زادگاه : سانتپدور ، اسپانیا
باشگاه هایی كه قبلا در آنها مربیگری كرده : نداشته است
افتخارات مربیگری [در تیمهای پیشین] : نداشته است
 

  
بارسلونا در جولای 2008 با ارتقای گواردیولا از تیم "ب" بارسلونا برای جایگزینی فرانك ریكارد گامی نامعمول برداشت .
 
این هافبك پیشین نو كمپ بازیكنی بسیار بزرگ بوده است ، ولی بی تجربگی نسبی وی برخی تردیدها را بر انگیخت : چگونه او می تواند تیمی كه ستارگان بزرگی همچون لیونل مسی و ساموئل اتوئو را دارد رهبری كند ؟
 
[ولی اكنون ] با توانمندی هایی كه گواردیولا از خود نشان داده و با عملكردش در نخستین فصل مربیگری جانشینی شایسته برای ریكارد نشان داده است هواداران تیم كاتالان نباید دیگر دلواپس باشند .
 
گواردیولا به عنوان یك بازیكن محصولی از آكادمی فوتبال مشهور بارسا بوده است و از آنجا بود كه دوران شكوفایی به سوی یكی بهترین هافبك های جهان فوتبال را آغاز كرد . بین سالهای 1990 تا 2001 او در حدود 400 بار برای باشگاه به میدان رفت و شش بار به قهرمانی لیگ ، دو جام كوپا دل ری ، یك جام اروپا و بسیاری جامهای دیگر رسید .
 
او در حوزه­ی ملی بدشانس بود كه به خاطر آسیب دیدگی در یورو 96 و جام جهانی 1998 نتوانست نمایشی شورانگیز داشته باشد ، ولی وی مدال برنز المپیك 1992 را برد و حدود 50 بار برای تیم اسپانیا به میدان رفت .
 
به عنوان یك هافبك دفاعی ، وی یكی از اعضای كلیدی " تیم رویایی بارسلونا " بود كه یوهان كرویف گرد آورده بود و همچنین جام برندگان جام را با [مربیگری] بابی رابسون از آن خود كرد .
 
او در 1997 به جای خوسه ماری باكه­رو كاپیتان تیم شد و نرخ جالب پاسگاری هایش به همراه تكلها و توانمندی های رهبری اش وی را تا سال 2001 كه تصمیم به رفتن گرفت به اسطوره ای در نو كمپ تبدیل كرد .
 
گواردیولا كه به محض تصمیم به رفتن باشگاههای بسیاری خواهان او بودند به سری آ رفت و نخست برای برشا كالچیو و سپس برای آ اس رم بازی كرد . او در تداوم فوتبال خوبش در ایتالیا ناكام بود و در این دوره با محرومیتی چهار ماهه به خاطر مثبت بودن تست نئاندرون نیز مواجه شد - هرچند پس از فرجام خواهی در شش بعد او از همه­ی اتهامات تبرئه شد .
 
 منچستر سیتی پس از دوره­ی موفقیت آمیز وی در الاهلی قطر برای جذبش تلاش كرد ، ولی در گرفتن امضای وی ناكام ماند و او به باشگاه مكزیكی دورادوس د سینالوآ رفت كه در آنجا شش ماه بازی كرد . سرانجام در می 2006 كه این باشگاه به دسته­ی پایینتر سقوط كرد گواردیولا كفشهایش را آویخت و نخستین گام را به سوی مربیگری برداشت .
 
 پس از یك سال دوری از فوتبال ، گواردیولا در 21 ژوئن 2007 به مربیگری اف س بارسلونا ب گمارده شد . وی بیدرنگ با اراده و اخلاق جالب توجهی كه در تلاش به سوی پیروزی از خود نشان داد تیمش را به دسته­ی بالاتر (Segunda División B ) رساند .
 
پس از رفتن فرانك ریكارد در پایان فصل 2007-08 ، در میان شگفتی همگان اعلام شد كه او كنترل تیم بزرگسالان را به دست می گیرد و گواردویلا به زودی با اعلام اینكه نامهای بزرگی همچون رونالدینیو ، دكو و ساموئل اتوئو در برنامه هایش جایی ندارند موجی به راه انداخت .
 
رونالدینیو به آ س میلان فروخته شد و به دكو اجازه داده شد به چلسی بپیوندد ؛ ولی اتوئو ماند و گواردیولا مطمئن شد كه این فوروارد كامرونی بخشی جدایی ناپذیر از تیمش خواهد بود . این فوروارد با تهداد شگفت انگیز گلی كه زد به اعتماد مربی اش پاسخش داد تا بارسا در صدر جدول بماند و مربی در فاصله­ی كوتاهی از نخستین جام بزرگش قرار بگیرد . [ بارسا در پایان با گواردیولا به قهرمانی بی سابقه ای در سه جام عمده­ی فصل رسید .
 
تیم تازه وارد نومانسیا توانست بارسلونا را در نخستین روز لا لیگا شكست دهد ، ولی تیم پس از آن در 21 بازی بدون شكست ماند و گواردیولا حقیقتا ستایش دیگران را برانگیخت .
 
سیستم 4-3-3 او یكی از هولناكترین سیستمهای جهان است و رویكرد شخصی او در جلسات تمرین ، بر خلاف ریكارد ، سبب احترام بازیكنان و هواداران شده است . باید منتظر ماند و دید كه او تا كجا می تواند باشگاه را اینگونه نگه دارد . ولی آنگونه كه از نشانه های اولیه بر می آید گواردیولا می تواند تا مدتها یكی از بهترینهای جهان مربیگری باشد .
  
  
 
 
: ESPN Soccernet
 
 

 

 

مطالب اخیر


v بارسلونا 4-1 مالاگا
v تیتر روزنامه های چاپ بارسلونا در روز 1 ژوئن
v نگاهی به عناوین رسانه ها - 31 مه
v تیتر روزنامه های چاپ بارسلونا در روز 31 مه
v نگاهی به عناوین رسانه ها - 30 مه
v تیتر روزنامه های چاپ بارسلونا در روز 30 مه
v نگاهی به عناوین رسانه ها - 29 مه
v تیتر روزنامه های چاپ بارسلونا در روز 29 مه
v نگاهی به عناوین رسانه ها - 28 مه
v تیتر روزنامه های چاپ بارسلونا در روز 28 مه
v نگاهی به عناوین رسانه ها - 27 مه
v تیتر روزنامه های چاپ بارسلونا در روز 27 مه
v اسپانیول 0-2 بارسلونا
v تیتر روزنامه های چاپ بارسلونا در روز 26 مه
v نگاهی به عناوین رسانه ها - 25 مه
v تیتر روزنامه های چاپ بارسلونا در روز 25 مه
v نگاهی به عناوین رسانه ها - 24 مه
v تیتر روزنامه های چاپ بارسلونا در روز 24 مه
v نگاهی به عناوین رسانه ها - 23 مه
v تیتر روزنامه های چاپ بارسلونا در روز 23 مه
v نگاهی به عناوین رسانه ها - 22 مه
v تیتر روزنامه های چاپ بارسلونا در روز 22 مه
v نگاهی به عناوین رسانه ها - 21 مه
v تیتر روزنامه های چاپ بارسلونا در روز 21 مه
v نگاهی به عناوین رسانه ها - 20 مه
v تیتر روزنامه های چاپ بارسلونا در روز 20 مه
v بارسلونا 2-1 وایادولید
v تیتر روزنامه های چاپ بارسلونا در روز 19 مه
v نگاهی به عناوین رسانه ها - 18 مه
v تیتر روزنامه های چاپ بارسلونا در روز 18 مه


v

كلیدواژه هادانلود گل های بارسلونا


توضیح: به دلیل اختلال در سایت فیدبرنر در ایران فعلا امكان آپدیت اتوماتیك این بخش وجود ندارد؛ برای دانلود گلهای بارسا مستقیما به [اینجا] مراجعه نمایید

 

Ads

 

Primera División    جدول رده بندی لیگ دسته یكم اسپانیا در فصل 13-2012
توضیح (از چپ به راست): رتبه تیم / نام تیم / تعداد بازی / برد / تساوی / باخت / گل زده – خورده / امتیاز / تفاضل گل

توضیح خطوط: دو تیم نخست گزینش مستقیم برای لیگ قهرمانان / تیمهای سوم و چهارم گزینش برای دور مقدماتی لیگ قهرمانان / دو تیم بعدی گزینش برای لیگ اروپا / سه تیم آخر سقوط به دسته دوم

v  برای دیدن جدول لالیگا در چند فصل اخیر اینجا را كلیك كنید .